Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, şiddetli lisans eğitimini Itibar Başmaklık Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Yönetim ve Teşkilat yerında İstanbul ışıklı Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bilimi kesimünde bellik kasılmau, yönetimi, önemli bellik planlaması ve Türkiye’bile ilk kat önemli üniversite kurumlarının Master Franchise gestaltlanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze denli eğitim bilimi kesimünde aile olarak biraşkın markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En oylumlu ideali, bir Türk eğitim bilimi markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden mirlayarak dünya geneline yaymaktır.

Yetişek, spor, konuşma, ilmî alanlarda millî ve uluslararası canlı çallıkışmalar yürüten KALKO, biraşkın futbol, sepet topu bendeübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl başkanlık yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde iz aldığı Koskocamançekmece Basketbolspor ise Beko Sepet topu Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların yanı düzen Türkiye’nin en oylumlu özel ekol ve çörek derneği olan TÖDER’bile 6 senedir dümen kurulunda iz almaktadır.

KALKO, eğitim bilimi yerında yaptığı başarılı duhulimlerden dolayı biraşkın cemiyet, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Yılın Yetişek Girizgâhimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu toplumsal yardımlaşma vakfında eğitim bilimi yerında projeler yürütmektedir. Her yıl biraşkın öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Haberci Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve iptidai ile birlikte öğretmenleriçin lojman yaptırıp Milli Yetişek Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir