Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye insanış, dünya üzerinde makul alanlarda ülkemizi temsil etmesiyle öne çıhun bir Bilgi Kocaı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak sade başına öne çıhun en yüce miktarda ilaç kucakerik patentinin gerçek sahibidir. Bu zamana kadar yaptıkları buluşlar ve ilaç kolünde çoğu yüce adımlarıyla öne çıhun Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çkızılışmak istediği kayranı büyültmek isteyen Alkoçlar, ortağı Metehan Yeşil ile beraberinde kurmuş oldukları Ar-Ge isminde izlenceın umumi reis beyıdır. Ar-Ge, Teknoloji Ihya Bölgeleri Kanunu’na için insanın olgun nişanarcığının yanında farklı etkenleri birleştirerek tezyit çkızılışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak sistemli bir yapmacık zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Sırf Ar-Ge projesiyle eğleşmek istemeyen temeları medlulında ülkesini kalıcı temsil eden Alkoçlar, bu zamana kadar yaptığı berat temelvuruları ile de meşhurdur. 143 tane temelvurulmuş ve 280’den zait beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin yanında ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT doğrusu ivedi gelişen olaylarda hızlı sonuç kızılınmasını sağlayıcı testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Bendeübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Bilgi Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu fen insanının desteğini alarak bu ödülü nailtır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle beraberinde yine bu ödüle layık görülmüş ve nailtır.
Vadiında imdi sahih bir bilirkişi olmasıyla beraberinde kimsenin nüans edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda yüce bir öneme malik olan Alkoçlar, Cihan çapında görev edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk el güruhlen flavonol glikozit esaslı sürdürmek üzere antiviral daşenin mucididir. Bunun icazetını ise T.C Besin, Ziraat ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu daşke tam olarak 21 tane de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içerisinde ise ahali ortada en çok berat temelvurusunu yaparak Türk Patent Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Bilgi Kocaı Ödülü’’ namına mevdutir.
Yaptığı çkızılışmalarla âdemiyet tarihine faydasını hiç kem etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı örgüsı yardımıyla uz konulere her sene imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü payanlar elde etse da asla çkızılışmalarından vazgeçmemiş kalıcı olarak kendisini Bilgi dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle kanser terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez beraberinde sürdürmek üzere sağaltma yönünde geliştirdiği daşkeleri keşfederek âdemiyet tarihine yüce bir arkalamaı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde sert bilinmese de temelı değerli molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek tespit etmek icabında PCT onaylı sildenafili içerisinde bulunduran pde5 inhibitöründen henüz müşküllü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının kıymeti ise ortalama olarak 3 Milyon Dolardır. Sırf bilinen şeylerin üzerinde çkızılışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çkızılışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çkızılışmalarla Sierra Leone isminde devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ isminde yaptığı antiviral formülasyonu ülke içerisinde mevcut birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu işte de muvaffakiyetlı olmuştur. Hiçbir kötü (semt tesir) özelliği namevcut bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de henüz sonrasında ise 25’e benzeyen ülkede izinı münfailtır. Umum çkızılışmalarına tam odak çkızılışan Ar-Ge yetkilileri bu prosesten de muvaffakiyetlı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar sadece Ar-Ge projesiyle ülkemizde henüz çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde de birsonsuz şirketin ortaklık ve müessis kadrosunda görev almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isminde ilaç şirketinin Müşterek Sahibi ve Teknolojiden sorumlu reis beyıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve envestisman vasıtayla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden sorumlu reis beyıdır.
şimal Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Başbuğ Avanesıdır.
Belçika’da mevcut HC Pharma isminde bir Eczanenin El Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce berat ve geliştirdiği onlarca daşkenin yanında insanoğluna yarayacak konuler üretmeyi savsama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna müteveccih geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA isminde formülasyonu vardır. Özellikle günce hayatta semtıkların geçmesi kucakin makul bir saatı beklesek da kimiları lakırtııcı olabiliyorlar. Hem derinin dışarısından hem de kucakerisinden palas bir şekilde sağaltma edebilmek kucakin bu kullanılıyor. üste tensel konulev bozukluğunu da sağaltma geçirmek kucakin kullanılmaktadır. Sırf bununla kalmamış tehlikee karşı dirençli ve müşküllü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere malik olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isminde berat temelvurularının 2000 adetine benzeyenın gerçek sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı konuleri namına çekerek bozmak isteyenler elbet evet. Bu yüzden onun muvaffakiyetsını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çkızılışsalar da Alkoçlar her saat kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı mevzularda hala meşru haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını nedeniyle uzun mevkut kapanmalara ve toplumsal hayattan münezzeh zaruri konut istirahatlarine verilen mütebaki dünya toplumlarında birsonsuz alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir sürat kazanmış durumda.

Mevzuyla ilişkin görüşünü bildirme eden Spektral Holding El Kurulu Eşreis beyı Erdal Can Alkoçlar bu devir ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı mecburi olarak artması özellikle şahsi bilişim ve teknolojik cihaz inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Daha önce gerek ilaç, gerek mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, imdi ilişkin sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz namına örgülabilecek en sağlıklı katkı, inovasyonu umumi anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna kadar desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz yardımıyla son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine esenlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç kolünün önde gelen ismi olarak öne çıkmaktadır. Bilgi Kocaı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine yüce miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, şimal Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge ve buna analog çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz namına da yüce gelişmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Plasman Ar-Ge Şirketinin müessis ortağıdır ve aynı zamanda reis beyıdır. Ülkemizde görev kayran gayrı fen adamlarından henüz çok öne çıkmasının sebebi ise çok yüce bir miktarda farmasötik daabat patentinin gerçek sahibi olması ve temelvurusunu ilk yaratıcı isim olmasıdır. 2010 senesinden bu yana kadar yaptığı başlangıçimler ve bulduğu molekülleri umumi olarak insanlığın temel lakinçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle kanser kayranında çkızılışmalarını kalıcı genleterek kalıcı faydası dokunmaktadır. Türkiye’de birsonsuz yol Türkiye Yılın Bilgi Kocaı ödülüne layık görülmüştür. Sırf ülkemizde değil vatan haricinde doğrusu küresel anlamda da birsonsuz ödülleri alarak bulduğu farklı çareların zıtlığını almıştır. Ortağı olan Metehan Yeşil ile beraberinde uz konulere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çkızılışmalarını kendi şirketi üzerinde hayata geçirmeye devam ediyor. Ülkemiz kucakin yararlı olmasını düşündüğü çarelarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı konue yarayacak çareları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kabilinden bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kabilinden kavramlar birsonsuz farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken analog faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye temelladı.

Ülkemizde canlılık gösteren ve bu alanda çkızılışmaları mevcut Spektral Plasman Bankası Eş Başbuğı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir katılmış porte yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik kayranındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok benzeyen zamanda ülkenin doğusunda görev kayran bir zer sahası ile beraberinde temellatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki fiyat değkonuikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir envestisman aracı olarak kalmasını esenlamanın yolunun durağan porte veya miktara malik “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Plasman Bankası Başbuğ Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Ekip’a basıcı metal ruhsatları ile esenlanabileceğine dikkat çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Ekip metal ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak meşru alt örgüsı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı esenlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile ilişkin de olgun veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni hak modülü(staking) projemize daimî teminat olarak konutiraklerimizden Rum Kalsit AŞ’nin kalsit pres izinını da vereceğiz. İzmir 6. Tecim Mahkemesi’nin 2021/66 adetlı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon ekü mesabesinde bir beceri teminat ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Rapor No.kez ve 18.06.2020 neşriyat tarihi ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası sürdürmek üzere iki sınai hammadde metal sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten yapılan tasarlı açıklamada inançlerine görev verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Iyi Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye yüce katılmış porte mizan potansiyeline malik bulunduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve curcunalı yalıtımı zaruri olan alanlarda kullanılacak olan gereç bulunduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Kurumını gerçekleştirdiğimiz pomza metal sahasının ise katıksız gereç örgüsındaki anlamsızluklar yardımıyla mürtefi derecede ısı ve curcunalı yalıtımı özelliklerine malik. Bu özelliği yardımıyla kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan mürtefi oranlarda izolasyon esenlıyor.’ değerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Yönetmenü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi çecik en planları bulunduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili metal sahalarının orta vadede CRIRSCO kriterlerine şık rezerv tespit raporları düzenlenerek çecik enı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada görev kayran tafsilatlara için antrparantez, TBY Holding geçen ay İnovasyon Yönetmenü Alkoçlar gözetiminde Alman Keyif Bakanlığı’nda GBTÜ muadili bitkisel ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, geçen günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir