en iyi logo tasarımları

logo ilanları

Logo nedir? Söz fehvaı olarak üs içinlığı dilimizde amblem olan, bir davranışin, faaliyetin, organizasyonun yapısını, fehvaını, karakterini sembolize eden şekillerdir. Bir logo tasavvurı anlamsal olarak davranışletmenin veya organizasyonun dikme olarak yaptığı davranışi sembolize edebileceği kabil, markanın kendi fehvaı ile bile sembolleştirilebilir, ayrıca bazı çhileışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı içerik ve anlamlara mevla kabil.

Sorusu sorulduğunda söz fehvaının dışında, birbir hayli logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasavvur esnasında tasavvurı meydana getirecek olan koca veya kuruma neyin ve nasıl aktarıldığı enikonu önemlidir. Sair taraftan logo tasavvur çhileışmasını meydana getirecek koca veya kurumun sizi nasıl anladığı ve logo çhileışmanızı nasıl bileğerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çhileışma sizin, davranışletmenizin ve bundan sonraki çhileışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasavvur çhileışması” olacaktır.

Logo sadece şekil ve sembol bileğil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin bileğdavranıştirilmiş ve düzenlenmiş hali veya marka için yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çhileışmalara logo bileğil, logotype denilir. Logotype çabucak çok iş meydanı ile faaliyette bulunan şirketler için henüz çok yeğleme edilebilir. Sessiz bir sektörde faaliyet gösteren davranışletmelerin genellikle logoları dalü oyun paha. Ancak çabucak ziyade dal ile uğraşılıyorsa tüm sektörleri logoda öğretmek imkansızdır.

Logo ne davranışe yarar?
İşletmeler için logo veya logotype olmazsa olmazlardandır. Her nasıl markası sıfır bir pres olmazsa logo veya logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz devir aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile bile gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, ha aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Müstamel halini düşünmeye çhileışın. Markaların logoları olmadan bayağı marka olmaları kıl payı imkansızdır.

Bu sebeple davranışletmenize kurumsal bir çekim hazırlayarak yolunuza mevsuk adımlarla devam edebilmek namına “logo tasavvur” çhileışması ile esaslayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon kabil bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazısını (logotype) söylem paha. Ticari markaların, kurumların ve ayrıca bazen kişilerin bir görünüşte teşhisnmasını sağlayıcı davranışaretlerdir. Tipik bir logo firmaların nüans edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayıcı renk, font, şekil ve görsellerdir.

şekersiz, kolayca anlaşılır, çizgiırlanması kolayca, muhtemel olduğunca az nüshada renkten oluşfinansıdır. Her çeşit baskı ve kesit tekniği ile problemsiz kullanılabilir olmalı, çok ufak tefek ölçülerde inceliklar kaybolmamalı, çok şanlı ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçübile ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Sair firma evet da ürünlere ilişkin logolar ile karışıklığa illet vermemeli, ayrıca çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan evet da esinlenen logolar o ürün evet da firmaya şanlı hüsran verir.

Logo tasarımcıyı bileğil ürün evet da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun tasarımcısı Paul Rand’e bakılırsa logoyu üreten tasarımcıdır fakat oluşturan firmanın kendisidir. İlgili kuruluşun evet da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen evet da tasarlanan font şirketin yürekğine munis olmalıdır. Antrparantez kurumun kendisini nasıl teşhismladığı ve kurumu yansıtan kavramların neler olduğunu bilmek logonun tasavvur aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin semtıkeşik icap rengi icap şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü devir de sıkıntısızılda kalıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilişkin ürün evet da firma için logo tasarlanacağı devir o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri için bilgi sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı devir simgenin taşıyacağı fehva hizmetında bu bilgi çok önemlidir.

logo ilanları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir