Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve sair felek cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyici bir felek bilim dalıdır. Bu bilim dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce yıldır insanların evetşamlarına yan veren bir aralıkç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çkırmızıışmalarında, çeşitli felek cisimlerinin insanların nefis özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına etkileri incelenir. Bunlar umumiyetle Burç Yorumları adı şeşnda yapılır.

  • Astrologlar, tevellüt tarihleri, tevellüt saatleri ve tevellüt bölgeleri gibi ferdî bilgileri kullanarak, insanların burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanlar üzerindeki etkileri incelenir ve bu bilgiler, tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlarına hayatlarında mevsuk adımları atmaları bâtınin tavsiyelerde bulunur ve suret gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri arasında, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini temaşa eden ritüel burçları ve tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak görev kırmızıır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Mevlit hariktalrında farklı alanları temaşa eden evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann yıl süresince hangi burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan halka şeklinde bir felek haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne kadar insanların hayatlarına yan veren bir disiplindir. Bugün dahi insanlar, insanların burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine kocaman ilişki göstermektedirler. Bununla baş başa astrolojinin uygulanması ve tasarrufı konusunda mukannen görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri namına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, umumiyetle tevellüt haritası yorumlamak, nefis analizi yetiştirmek, aşk ve ilişik astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, keyif astrolojisi gibi konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin meslekındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında hangi meslekte ne kadar sükselı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Mevlit haritası yorumlamak, astrologların en çizgi görevlerinden biridir. Kişinin tevellüt geçmişine, saatine ve namına göre hazırlanan tevellüt haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları değerlendirme ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Ancak astrolojinin mutlaka bir müstakbel tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği bile unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan gibi sükselı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı bulunduğunun değerliı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji üzerine elan bir tomar olgun sahibi yapmak istiyorsanız, birçok terimle mukabillaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin bâtınin Astroloji Terminolojisi’ni aptalfetti. Bu terimler, burç yorumları ve tevellüt haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi bâtınin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan star grupları olarak görülür. Burçlar, bir tevellüt geçmişine göre belirlenir ve birçok kişiye göre nefis ve gelecekteki vakalar üzerine olgun verebilir.

  2. Kükremek ıtır: Ekseriya 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri arasında doğanlar bâtınin kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cömert ve özgüvenli nefis özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay ıtır: Mevlit haritasında Ay’ın olduğu burçtur. Ay ıtır, bir kişinin romanesk yönden elbette hissettiğine, hassasiyetine ve soluk aldığı gibi evetşyalnız şekline alamet değer.

Burç yorumlaması üzerine çok bir tomar olgun sahibi yapmak bâtınin, astroloji terminolojisine aşina yapmak önemlidir.

ıstılah Mazmunı
Mevlit haritası Bir kişinin tevellüt simultane gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Mevlit simultane yükselen burçtur. Kişinin kendini söylem ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi üzerine olgun verir.
Natal harita Mevlit anındaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin meslekındaki vakalar ve nefis özellikleri ile müteallik ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde devinme ederken bir gayrı gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin meslekındaki etkilere alamet edebilir.
Retrolar Bir gezegenin yanünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde bileğalışverişimlere alamet edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak biraz çaba gerektirse bile, mevsuk bir şekilde kullanıldığında, nefis analizi, müstakbel tahmini ve elan dayanıklı çok iş üzerine olgun ita konusunda berenarı bileğerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir